Корисна інформація

РЕЧІ

Незважаючи на терміни Вашої поїздки, обов’язково візьміть в дорогу хоча б одну теплу річ; зручне взуття для пішохідних екскурсій; парасолька; фото-, відеоплівка і запасні батареї. Якщо у вашому турі передбачено відвідування аквапарків (басейнів, термальних купалень, готелі з басейнами) або відпочинок на морі, візьміть з собою купальник, пляжний рушник.

Для автобуса стане в нагоді невелика подушечка і плед (в холодну пору року), вони зроблять вашу подорож більш комфортним.
Збираючись в дорогу, укладіть ваші речі в різні сумки, щоб у салоні автобуса залишилися тільки ті, що можуть знадобитися під час переїзду та перебування на екскурсіях (документи, теплі речі, їжа, ліки, парасольку, фото-, відеоапаратура). Речі, які не потрібні під час переїзду, будуть знаходитися в багажнику автобуса.
ГРОШІ

Рекомендуємо мати з собою валюту всіх країн, які Ви проїжджаєте транзитом і країни, де проводите більшу частину туру. Поміняти долари (гривні) на євро (єдину валюту країн Євросоюзу) краще безпосередньо на Україну (курс обміну, як правило, трохи вигідніше, ніж в Європі).
КОРДОНУ І МИТНИЦЯ

Пам’ятайте про митні правила: без всяких супровідних документів можна провозити 3000 доларів США. На суму понад зазначену, потрібно мати дозвіл з банку, або дорожні чеки на суму, що не перевищує 5000 доларів США або в’їзну декларацію, яка була заповнена не пізніше, ніж рік тому.
ГОТЕЛІ

У всіх європейських готелях розрахункової години прийнято вважати 12.00. Але, коли йдеться про прийом групи, то годину поселення, як правило, не раніше 14:00, а годину здачі номерів, не пізніше 10:00. Залишаючи номер, не забудьте здати на рецепції ключ, і оплатити додаткові послуги, якщо Ви такими користувалися. БУДЬТЕ уважні: деякі готелі в Європі пропонують туристам в номері додаткові послуги: “гарячі” канали по телевізору, телефонні переговори, міні-бар з напоями і т.д. Це платні послуги, і якщо Ви вирішили ними скористатися для початку ознайомтеся з їх вартістю. Необхідно пам’ятати про те, що за сніданком МОЖНА забирати їжу із собою з-за столу. Це може бути розцінено як крадіжка.
Корисні посилання

Розклад авіарейсів. Аеропорт Київ (БОРИСПІЛЬ)

Розклад руху поїздів по Україні Державна адміністрація залізничного транспорту Украіни “Укрзалізниця”

Розклад руху поїздів по Європі, ціни (англ.)

Wunderground – погода в Україні і в світі

Погода в Україні (Погода в Україні на порталі METEOPROG)

Microsoft Expedia – бронювання готелів та авіаквитків, розклад авіарейсів.

МетаКарта – Карти України

Multimap.com – карта Англії, США і багатьох інших країн.

Опис країн та екскурсій (з фотографіями)

Забавна карта Європи у флешах зі звуком