Чи безпечно відвідати Чилі

Чилі є одним з найпопулярніших напрямків (і одним з моїх улюблених) в Південній Америці. Я був вражений красою країни, смачними і недорогими, безліччю різних екосистем і тим, наскільки гостинними були місцеві жителі. (І, як той, хто працює в Інтернеті, скільки вони вкладають в технології!)

Завдяки своїй різноманітній географії країна пропонує багато можливостей для відвідувачів. Від вивчення пустелі Патагонії до дегустації вин на місцевих бутиках з виноградниками, відвідування улюбленого острова Пасхи з відерцями, вивчення пустелі Атакама, тусовки в жвавій столиці Сантьяго – є нескінченні причини відвідати Чилі.

Але, з недавніми протестами, занепокоєння з приводу безпеки стало темою занепокоєння серед мандрівників.

Хоча Чилі не є небезпечною країною, а засоби масової інформації переповнюють все, є деякі речі, з якими вам потрібно бути обережними, коли ви відвідуєте Чилі. Наведені нижче поради не тільки допоможуть вам дізнатися більше про те, як справлятися з ризиками, а й зроблять ваш досвід максимально приємним.

8 порад з безпеки для Чилі
Як і всюди, потрібно бути пильним і прийняти кілька запобіжних заходів. Ось мої вісім кращих рад з безпеки для Чилі:

1. Будьте в курсі ваших речей.
Дрібна крадіжка буде вашою найбільшою проблемою в Чилі, особливо в великих містах. Оскільки ці види злочинів, як правило, носять ситуативний характер і відбуваються за примхою, не ставте собі за мету: стежте за своїми речами і уникайте носіння або носіння дорогих аксесуарів. Я був майже пограбований в Колумбії і можу сказати, що це не дуже весело!

Майте на увазі, що можуть бути команди злодіїв, які працюють разом: один спробує відвернути вас, в той час як інший вкраде щось, тому будьте обережні, якщо незнайомець намагається заманити вас в розмову в людному місці. Це найчастіше зустрічається в автобусі.

Є й інші популярні шахрайства, призначені для того, щоб відволікати вас, наприклад, шахрайство з «пташиним какашки», коли хтось бризкає липкою рідиною на вас, а потім вони або спільник грабують вас, поки ви намагаєтеся прибрати це чи з’ясувати, що триває.

2. Не погладити бездомних собак.
Я знаю: собаки дуже милі. Але кількість бродячих собак у Чилі зростає, і досить багато з них мають коросту, яка є дуже заразною хворобою. Якщо ви стикаєтеся з собаками, які виглядають так, як ніби у них проблеми зі шкірою, постарайтеся не торкатися до них.

3. Остерігайтеся рипіди і течій під час плавання.
У Чилі багато красивих пляжів, але, на жаль, на багатьох з них є небезпечні морські ріпи. У них легко попастися і не мати можливості плисти назад до берега. Слідкуйте за покажчиками на пляжах, на яких написано «no apto para bañar» або «peligroso», що означає, що плавати тут дуже небезпечно.

4. Двічі перевірте свого таксиста.
Мали місце випадки, коли неліцензовані таксисти грабували людей, в тому числі в аеропортах. Не соромтеся використовувати попередньо заброньовані таксі або перевірити, що використовуються вами таксі офіційно ліцензовані. Коли ви виходите з дому, попросіть ваше гуртожиток або готель забронювати для вас таксі.

5. Будьте готові до землетрусу або виверження вулкана.
Чилі знаходиться в високоактивної сейсмічній зоні, і землетруси щодо поширені. Обов’язково ознайомтеся з правилами безпеки або евакуації в вашому домі. Якщо ви подорожуєте пішки, пам’ятайте, що землетруси можуть викликати зсуви.

6. Остерігайтеся випивки.
В останні роки зросла кількість повідомлень про те, що у людей різко зросли напої. Жертви непритомніють, їх речі можуть бути вкрадені або, що ще гірше, піддатися нападу або згвалтування. Будьте особливо обережні в зонах нічного клубу Suecia і Bellavista в Сантьяго, але в цілому рекомендується уникати прийому напоїв від людей, яких ви не знаєте, і завжди тримати свої напої на увазі.

7. Слідкуйте за шахрайством з автомобільними шинами.
У більших містах мали місце випадки, коли туристи за кермом прокату автомобілів раптово прокололися, тому що злодії таємно порізали колесо, а потім їх речі були вкрадені, поки вони відволікалися на прокол. Уважно стежте за своїми речами, якщо ви загадковим чином отримаєте вивільнивши шину!

8. Купити туристичну страховку!
Всякий раз, коли ви подорожуєте, ви завжди повинні мати відповідний рівень страховки, тому що ви ніколи не знаєте, що може піти не так. Хоча ви сподіваєтеся, що нічого не станеться, ви будете вдячні за те, що у вас є туристична страховка, якщо ви стали жертвою крадіжки, захворіли або отримали травму або опинилися у надзвичайній ситуації.